Skelbiamas poezijos konkursas

 lango pilka ir niūru, o širdis kažko gražaus geidžia? Dažnas mūsų traukia iš lentynos knygąO jei visos perskaitytos? Bibliotekos sunkiai pasiekiamos, o taip norėtųsi įkvėpti bibliotekos oro,tirštonuo žinių ir knygose sukauptos patirties. Po to jaukiai peržvelgti keletą knygų ir surasti tą, kurią DABAR norėtųsi pasiskaityti. Karantinas. Vizito bibliotekoje dar reikės palaukti... Todėl kol kas skelbiame Poezijos konkursą  Biblioteka – minties šventykla,skirtą Vilniaus universiteto bibliotekos 450-osioms įkūrimo metinėms paminėti.

Konkurse kviečiame dalyvauti visus, ieškančius poezijoje gyvenimo džiaugsmo!

Konkurso sąlygos:

  • Kūriniai gali būti teikiami lietuvių, lenkų bei rusų kalbomis.

Konkurso rezultatai bus paskelbti š. m. gruodžio 18 d. 16.00 val. VU bibliotekos Adomo Mickevičiaus muziejuje (Vilnius, Bernardinų g. 11) ARBA (jei karantinas bus pratęstas) spaudoje ir internete.

Konkurso laureatai bus apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Konkurso organizatoriai:

VUB Adomo Mickevičiaus muziejus

VU Polonistikos centras

VU Muziejus

Nuotraukoje Adomo Mickevičiaus poemos "Gražina" rankraščio faksimilė

126882469 3231458446983082 2655295880797894613 o

VU archtektūrinis ansamblis laikinai uždaromas

Atsižvelgdami į infekcijos COVID-19 plitimo grėsmę, Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus dėl karantino paskelbimo, į Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį turistų ir jų grupių laikinai nepriimame. Situacijai pasikeitus – informuosime.

Dėkojame už Jūsų supratingumą.

Informacija-viruso-prevencijai

VU architektūrinio ansamblio lankymo apribojimai

Atsižvelgdami į infekcijos COVID-19 plitimo grėsmę ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimus, informuojame apie naujas Vilniaus universiteto architektūrinio ansamblio lankymo taisykles:

  • Dėvėkite apsaugines kaukes;
  • Laikykitės saugaus atstumo;
  • Dezinfekuokite rankas;
  • Vaikščiokite po architektūrinį ansamblį su savo šeimos nariais arba nedidelėmis grupėmis (iki 5 žmonių);
  • Laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo;
  • Jei jaučiatės blogai, likite namuose.

 Informacija-viruso-prevencijai

Naujoji VU kiemelių lankymo tvarka

 
vu-didysis-kiemas
 
     Informuojame pie naują Vilniaus universiteto architektūrinio ansamblio lankymo tvarką. Nemokamai Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį, išskyrus šv. Jonų bažnyčios varpinę, lanko:  visi savarankiškai lankantys svečiai; Lietuvos Respublikos muziejų darbuotojai;  Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai;  vaikai iki 7 metų;  negalią turintys lankytojai;  Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir Lietuvos mokyklų moksleivių organizuotos grupės ir organizuotų lankytojų grupių vadovai, grupes po ansamblį lydintys gidai.
     Mokamai Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį lanko gidų, turizmo agentūrų ir kitų įmonių organizuoti lankytojai.
     Primename, kad organizuotiems lankytojams įėjimas į Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį yra iš Universiteto gatvės pusės (Universiteto g. 7). Kasos darbo laikas: pirmadieniais–šeštadieniais nuo 9.00 iki 18.00 val.

Lankymo ribojimai

Mieli lankytojai,
apgailestaujame, bet dėl COVID-19 grėsmės, į Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį turistų grupių laikinai nepriimame. Pasikeitus situacijai – informuosime.


Dėkojame už supratingumą.

Informacija-viruso-prevencijai

2019 m. gruodžio 23-29 dienomis nedirbsime

Informuojame, kad šių metų gruodžio 23-29 d. Vilniaus universiteto architektūrinis ansamblis nedirbs.
Linkime gražių ir šviesių Šv. Kalėdų ir kviečiame mus aplankyti po švenčių.

10425478 878155055540529 895284241106530871 n

2019 m. gruodžio 5–6 dienomis Vilniaus universiteto architektūros ansamblis nedirbs

Informuojame, kad rektoriaus įsakymu, gruodžio 5–6 dienomis Vilniaus universitetas stabdo savo veiklą. Šiomis dienomis turistai į VU ansamblį nebus įleidžiami.
Universiteto veiklos stabdymu tęsiamas VU protestas dėl darbuotojų atlyginimo didinimo ir studentų skatinamųjų stipendijų peržiūrėjimo nuo 2020 m. sausio 1 d. Daugiau informacijos: https://bit.ly/2P6yHUd

84

NEMOKAMAS APSILANKYMAS LIEPOS 12 D.

Šį penktadienį, liepos 12 d., maloniai kviečiame aplankyti Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį ir muziejų nemokamai!*
Darbo laikas: 9-18 val.
Įėjimai į ansamblį: Universiteto g. 3 ir Šv. Jono g. 12.

*Šią dieną nemokamai apžiūrėti ansamblį ir muziejų gali visi individualūs svečiai. Turistinių grupių lankymasis vyks įprasta tvarka.

10270543 752047444817958 1047400122305611720 n 1

Dėl Vilniaus universiteto architektūrinio ansamblio lankymo birželio 24 d.

 

 

vu-didysis-kiemas

 

Informuojame, kad 2019 m. birželio 24 d.  Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį bus galima lankyti 10-18h. Patekti į ansamblį bus galima  tik per įėjimą esantį Šv. Jono g. 12.  Šv. Jonų bažnyčios varpinės bokšto lankymas vyks įprastai.

Vilniaus universitetas pristato unikalią platformą alumnams

                                                     Kortelė naujienoms-642x410

Vilniaus universitetas (VU) pristato specialiai alumnams skirtą interaktyvią platformą. Šios platformos tikslas – išlaikyti ir stiprinti tarpusavio ryšius su universiteto alumnais, kurių Lietuvoje ir pasaulyje yra beveik 200 000. Interaktyvi erdvė suteikia galimybę atnaujinti senus ir užmegzti naujus profesinius ryšius, skelbti su karjera susijusias ir asmenines naujienas, rasti savo kurso ar universiteto draugus, dėstytojus ir su jais bendrauti, taip pat sekti svarbiausias universiteto bei alumnų naujienas.

„Universiteto sėkmė didele dalimi priklauso ir nuo alumnų sukuriamos vertės. Turėdami tokią didelę bendruomenę, matome milžinišką prasmę sekti geriausių užsienio universitetų patirtimi ir burti alumnus naujoms iniciatyvoms, skatinti dalijimąsi savo žiniomis ir motyvuoti bent retkarčiais sugrįžti į savo Alma Mater, kuri kiekvieno mūsų gyvenime vaidino išskirtinį vaidmenį“, – teigia Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Užsiregistravusieji VU alumnų platformoje įgis galimybę naudotis virtualia alumnų privilegijų kortele. Ji suteikia prieigą prie gausių VU išteklių: alumnai galės nemokamai lankytis universiteto kiemeliuose ir muziejuje, išskirtinėmis sąlygomis naudotis VU bibliotekos, Botanikos sodo, leidyklos, Sveikatos ir sporto centro paslaugomis, nuomotis VU erdves, lankytis kultūros renginiuose.

„Alumnai – tai turtas, kuriuo labiausiai didžiuojasi universitetas. Todėl labai džiugu, kad dabar, švęsdami simbolinę 440 m. sukaktį, galime pasiūlyti šiuolaikišką įrankį ir grąžinti tas privilegijas, kuriomis jie mėgavosi būdami studentais“, – sako VU ryšių su alumnais koordinatorė Giedrė Biržytė.

Kasmet įvairių pakopų studijas universitete baigia daugiau nei 4 500 absolventų. Siekdama sukurti tokią platformą, universiteto bendruomenė skaitmenizavo beveik 80 000 alumnų, baigusių universitetą nuo 1975 m. iki 2001 m., duomenų, kurie saugomi universiteto archyve. Iš viso kasmet VU studijuoja daugiau nei 20 000 studentų.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos