Šv. Jonų bažnyčios varpinė jau penktus metus kvies pasigrožėti Vilniaus panorama

               

muz-20 

Naują lankymo sezoną varpinė pradės balandžio 20 d., ją bus galima aplankyti kasdien balandžio–gegužės ir rugsėjo mėnesiais nuo 10 val. iki 18.30 val., o vasarą – nuo 11 val. iki 19.30 val.

Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčios varpinė yra aukščiausias Vilniaus senamiesčio pastatas – viršuje įrengtoje apžvalgos aikštelėje lankytojai gali apžvelgti panoramą iš 60 metrų aukščio. Į varpinės apžvalgos aikštelę veda autentiški mediniai laipteliai, paliksiantys įspūdį istorijos mėgėjams. Nenorintys varginti kojų galės į varpinės viršų užsikelti moderniu liftu.

Šv. Jonų bažnyčios varpinė – barokinė, statyta prieš 400 metų. Varpinė turi penkis įrengtus aukštus. Antrajame aukšte galima išvysti ypatingąją Fuko švytuoklę, kuri vienintelė Baltijos šalyse fiksuoja Žemės sukimosi aplink savo ašį efektą. Švytuoklė – tai virš ciferblato pakabintas rutulys, kuris siūbuodamas keičia savo padėtį, ir tai įrodo, kad Žemė sukasi aplink savo ašį. 

                                                                                                                                         

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos