NEMOKAMAS APSILANKYMAS LIEPOS 12 D.

Šį penktadienį, liepos 12 d., maloniai kviečiame aplankyti Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį ir muziejų nemokamai!*
Darbo laikas: 9-18 val.
Įėjimai į ansamblį: Universiteto g. 3 ir Šv. Jono g. 12.

*Šią dieną nemokamai apžiūrėti ansamblį ir muziejų gali visi individualūs svečiai. Turistinių grupių lankymasis vyks įprasta tvarka.

10270543 752047444817958 1047400122305611720 n 1

Dėl Vilniaus universiteto architektūrinio ansamblio lankymo birželio 24 d.

Informuojame, kad 2019 m. birželio 24 d.  Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį bus galima lankyti 10-18h. Patekti į ansamblį bus galima  tik per įėjimą esantį Šv. Jono g. 12.  Šv. Jonų bažnyčios varpinės bokšto lankymas vyks įprastai.

2019 m. Šv. Jonų bažnyčios varpinės sezono pradžia

Informuojame, kad naująjį  lankymo sezoną 2019 m. Šv. Jonų bažnyčios varpinė pradės balandžio 23 d.  Varpinę bus galima aplankyti kasdien balandžio – rugsėjo mėnesiais nuo 10 val. iki 19:00 val.

Bilietų kainos:

Suaugusiems - 3 EUR,

Moksleiviams, studentams, senjorams - 1,5 EUR.

.muz-20

Vilniaus universitetas pristato unikalią platformą alumnams

Kortelė naujienoms-642x410

Vilniaus universitetas (VU) pristato specialiai alumnams skirtą interaktyvią platformą. Šios platformos tikslas – išlaikyti ir stiprinti tarpusavio ryšius su universiteto alumnais, kurių Lietuvoje ir pasaulyje yra beveik 200 000. Interaktyvi erdvė suteikia galimybę atnaujinti senus ir užmegzti naujus profesinius ryšius, skelbti su karjera susijusias ir asmenines naujienas, rasti savo kurso ar universiteto draugus, dėstytojus ir su jais bendrauti, taip pat sekti svarbiausias universiteto bei alumnų naujienas.

„Universiteto sėkmė didele dalimi priklauso ir nuo alumnų sukuriamos vertės. Turėdami tokią didelę bendruomenę, matome milžinišką prasmę sekti geriausių užsienio universitetų patirtimi ir burti alumnus naujoms iniciatyvoms, skatinti dalijimąsi savo žiniomis ir motyvuoti bent retkarčiais sugrįžti į savo Alma Mater, kuri kiekvieno mūsų gyvenime vaidino išskirtinį vaidmenį“, – teigia Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Užsiregistravusieji VU alumnų platformoje įgis galimybę naudotis virtualia alumnų privilegijų kortele. Ji suteikia prieigą prie gausių VU išteklių: alumnai galės nemokamai lankytis universiteto kiemeliuose ir muziejuje, išskirtinėmis sąlygomis naudotis VU bibliotekos, Botanikos sodo, leidyklos, Sveikatos ir sporto centro paslaugomis, nuomotis VU erdves, lankytis kultūros renginiuose.

„Alumnai – tai turtas, kuriuo labiausiai didžiuojasi universitetas. Todėl labai džiugu, kad dabar, švęsdami simbolinę 440 m. sukaktį, galime pasiūlyti šiuolaikišką įrankį ir grąžinti tas privilegijas, kuriomis jie mėgavosi būdami studentais“, – sako VU ryšių su alumnais koordinatorė Giedrė Biržytė.

Kasmet įvairių pakopų studijas universitete baigia daugiau nei 4 500 absolventų. Siekdama sukurti tokią platformą, universiteto bendruomenė skaitmenizavo beveik 80 000 alumnų, baigusių universitetą nuo 1975 m. iki 2001 m., duomenų, kurie saugomi universiteto archyve. Iš viso kasmet VU studijuoja daugiau nei 20 000 studentų.

Naujasis elektroninis leidinys „Vilniaus universitetas: tradicijų tąsa, pertrūkiai ir išradimai“

Vilniaus universiteto muziejus kviečia susipažint su nauju dr. Vaivos Kubeckienės parengtu elektroniniu leidiniu „Vilniaus universitetas: tradicijų tąsa, pertrūkiai ir išradimai“. Knygą išleido Vilniaus universiteto leidykla.

Šiame leidinyje publikuojami šeši skirtingų sričių mokslininkų parašyti straipsniai. Visi jie parengti 2018 m. balandžio 6 d. vykusios konferencijos „Vilniaus universitetas: tradicijų tąsa, pertrūkiai ir išradimai“, pranešimų pagrindu. Tekstuose liečiamos skirtingų disciplinų, įvairių Vilniaus universiteto istorijos laikotarpių problemos. Tuo būdu norima parodyti Universiteto tradicijų daugiskaitinį pobūdį, įvairovę ir daugialypę gyvavimo ritmiką.

Leidinys nemokamas, visi norintys su juo gali susipažinti, galite tai padaryti čia.

2018 VU tradiciju tasa E variantas201812-pages-15-page-001