Įvairios muzealijos

Pirmasis Vilniaus astronomijos observatorijos Gregorio sistemos teleskopas. Kunigaikščio Mykolo Radvilos (Žuvelė) (1702-1762) dovana.Teleskopas, pagamintas XVIII a. Anglijoje ir padovanotas universiteto observatorijai kunigaikščio Mykolo Radvilos (Žuvelės) (1702–1762).

Muziejuje saugomi apie 75 vienetai XVIII–XX a. muzealijų. Itin reikšmingos – tai autentiški trijų Lietuvos masonų ložių apeiginiai daiktai bei Vilniaus universiteto observatorijos įrenginiai. Masonų rinkinį sudaro taurės, žvakidės, lėkštutės, kampainiai ir mentelė. Šalia tipinių masonų simbolių daiktuose figūruoja ir LDK simbolika: „Vytis", „Gedimino stulpai" ir „Vytauto kepurė" (karūna).
Senąją observatorijos instrumentų kolekciją sudaro: pasažinis instrumentas su kvadrantu, pagamintas Jesse Ramsden Londone XVIII a. viduryje; XVIII a. veidrodinis teleskopas, pagamintas iš žalvario ir medžio; fotometras, pagamintas Vokietijoje Friedricho Magnuso Schwerdo 1868 m.; XIX a. vokiečių gamintojo Friedricho M. E. Schotte sukurtas planetariumas; ir XIX a. dangaus gaublys su spalvotu žvaigždėlapiu. Šie objektai yra išstatyti Universiteto bibliotekos Baltojoje salėje kartu su keletu gaublių iš XVII–XVIII a.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos