VILNIAUS UNIVERSITETO MUZIEJAUS SIŪLOMOS EKSKURSIJOS

Apžvalginė ekskursija po centrinį Vilniaus universiteto ansamblį

Tai įvadinė ekskursija po įspūdingą ir istorijų pilną centrinį Vilniaus universiteto ansamblį. Lankytojai supažindinami su pagrindiniais Universiteto istoriniais įvykiais, asmenybėmis ir svarbiausiomis ansamblio vietomis. Ekskursijos metu aplankoma: Bibliotekos, Sarbievijaus, S. Daukanto, Didysis ir Observatorijos kiemai. Taip pat paaiškinama R. Gibavičiaus ir P. Repšio freskų, esančių Filologijos fakultete reikšmė. Neatsiejama ansamblio dalis - Šv. Jonų bažnyčia, kurioje taip pat parodomi svarbiausi akcentai. Šv. Jonų varpinės sezonu metu, lankytojai gali užkilti į varpinę su tuo pačiu ekskursijos bilietu.

Ekskursijos trukmė – 1,5 val.

Ekskursija po Šv. Jonų bažnyčią ir varpinę

Šv. Jonų bažnyčia - tai centrinio Vilniaus universiteto ansamblio ašis, kurioje vyksta pagrindiniai Universiteto renginiai: mokslo metų atidarymas ir uždarymas, rektoriaus inauguracija, diplomų įteikimai ir kiti svarbūs įvykiai. Ekskursijos metu pasakojama bažnyčios istorija, eksterjero ir interjero stilių kaita, aptariamos svarbiausios asmenybės, aplankomos Piaseckių, Šv. Barboros, Šv. Stanislovo Kostkos, Šv. Onos koplyčios ir Senoji zakristija. Ekskursijos dalyviams taip pat parodoma bažnyčia iš Pilies g. pusės, atkreipiant dėmesį į detales, kurios įprastai nepastebimos. Galiausiai pasakojimas pratęsiamas Šv. Jonų bažnyčios varpinėje. Sezono metu leidžiama užkilti į varpinės viršų.

Ekskursijos trukmė – 1,5 val.

Oficialieji Vilniaus universiteto ženklai, regalijos

Ekskursijos metu keliaujama įvairiomis vietomis centriniame Vilniaus universiteto ansamblyje. Kurios byloja apie Universiteto oficialiuosius ženklus, regalijas bei jų kaitą. Ekskursijos metu sužinosite rektoriaus skeptro dingimo istoriją, išsiaiškinsite kodėl Universiteto herbe pagrindinė figūra yra Vytis, kas yra šūkio “Hinc itur ad astra” autorius ir kitas istorijas. Ekskursijos metu aplankoma: Šv. Jonų bažnyčios senoji zakristija, Šv. Stanislovo Kostkos koplyčia, Šv. Jonų bažnyčios varpinės ekspozicija, Observatorijos kiemelis, Mažoji aula ir kitos centrinio ansamblio patalpos.

Ekskursijos trukmė - 1 val.

Moterys Vilniaus universitete

Nors moterys Vilniaus universitete pradėjo oficialiai studijuoti tik XX a. pradžioje, tačiau neakivaizdinis santykis su šia akademine institucija prasidėjo daug anksčiau. Ekskursijos metu aplankomos įvairios centrinio VU ansamblio ir Vilniaus senamiesčio vietos, kurios byloja apie moterų įsitraukimą į akademinį gyvenimą XVIII-XIX šimtmečiais per medicinos, mecenatystės, salono kultūros ir kitas sritis. Taip pat aiškinamasi su kokiais iššūkiais susidūrė Universitete studijavusios ir dirbusios moterys XX a. Ekskursijos metu lankomasi Didžiajame, Observatorijos. S. Daukanto kiemuose, Filologijos fakultete, taip pat pasakojama apie įvairias asmenybes Didžiojoje, Savičiaus, Bokšto, Bernardinų gatvėse, aplankomas VU Adomo Mickevičiaus muziejus.

Ekskursijos trukmė - 1,5-2 val.

Barokas Vilniaus universitete

Vilniaus universiteto formavimasis neatsiejamas nuo XVI pabaigoje - XVIII a pradžioje klestėjusios Baroko kultūros ir Jėzaus draugijos veiklos. Ekskursijos metu keliaujant po centrinio Universiteto ansamblio teritoriją, aptariami įvairūs barokinio Universiteto aspektai: poezija, vizualieji menai, architektūra, karyba, kartografija, teatras, maro epidemijos ir kt. Kelionės metu aplankomas Bibliotekos, Sarbievijaus, Didysis kiemai, taip pat dėmesys skiriamas Šv. Jonų bažnyčios architektūrai bei dekorui, lankomasi Universiteto Teatro salėje ir kitose vietose.

Ekskursijos trukmė - 1,5 val.

Kadangi VU ansamblyje galimi kiti renginiai, muziejus pasilieka galimybę šiek tiek koreguoti maršrutą, atsižvelgiant į pasikeitusias aplinkybes. Ekskursijos dalyviai apie tai informuojami.

On December 5-6th, 2019, the Vilnius University Architecture Ensemble will be closed

We would like to inform you that, on December 5-6th, the University of Vilnius is suspending its activities by order of the Rector. During these days  tourists will not be admitted to the architectural ensemble of Vilnius University.

The temporary closure of the university is a protest for raising the salary of Vilnius University staff and revising incentive student scholarships.

we apologize for any inconvenience this may have caused.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos