Pradžia: 2023-06-14 17:00
Pabaiga: 2023-06-14 18:00
AMM 06.14 1
Kviečiame į VU Adomo Mickevičiaus muziejaus organizuojamą Literatūrinį trečiadienį „Filomatų spintų, kišenių bei vaistinėlių sėkmės ir nesėkmės“.

Susitikimo metu nukeliausime į Adomo Mickevičiaus ir Jo Bičiulių studentiškus laikus ir savarankiško gyvenimo pradžią. Peržvelgsime spintas ir skrynias – kitaip tariant pravėdinsime Mickevičiaus garderobą. Tikriausiai aptiksime įvairių dėmių ar trūkumų, ir net studentų nuomojamuose butuose dingstančių batų. O kadangi raustis po spintas yra varginantis darbas, susitikimą baigsime apmąstymais prie juodos kavos ar arbatos – tiesiogine ir perkeltine prasme – kurias Dainius noriai gėrė, o Muziejus pavaišins.

• Pranešėja: dr. Ewa Semenowicz.
  • Susitikimas vyks birželio 14 d. 17 val. Adomo Mickevičiaus muziejaus Filomatų salėje (Bernardinų g. 11).
  • Susitikimas vyks lenkų kalba.

Zapraszamy Państwa na Środę Literacką „Dole i niedole filareckich szaf, kieszeni i apteczek”.

Podczas spotkania powędrujemy w czasy studenckie i początki samodzielnego życia Adama Mickiewicza oraz Jego Kolegów. Zajrzymy do szaf i skrzyń – czyli przewietrzymy Mickiewiczowską garderobę. Znajdziemy pewnie różne plamy czy braki, a nawet znikające na stancjach studenckich buty. Usłyszymy, czego brakowało młodym mężczyznom do garderobianego szczęścia, czym się dzielili oraz bez czego nie mogli studiować ni pracować. A ponieważ grzebanie w szafach to zajęcie męczące, zakończymy nasze spotkanie refleksją nad czarną kawą tudzież herbatą – dosłownie oraz w przenośni – którą Wieszcz pijał chętnie, a Muzeum ugości.

• Autorka odczytu: dr Ewa Semenowicz.
  • Spotkanie odbędzie się 14 czerwca o 17.00 w Sali Filomatów Muzeum Adama Mickiewicza (ul. Bernardyńska 11).
  • Spotkanie odbędzie się w jęz. polskim.