Wiele miast i państw ma swoje miejsca pamięci, którymi najczęściej są muzea. W każdym z nich można poznać różne etapy historii, przyjrzeć się życiu znanych osobistości, czerpiąc w ten sposób inspiracje. Podkreślając znaczenie symboli pamięci i historii zapraszamy do udziału w konkursie poetyckim „Muzeum – strażnikiem pamięci” z okazji 110 rocznicy założenia Muzeum Adama Mickiewicza. Konkurs jest skierowany do każdego, kto w poezji odnajduje radość życia!

Warunki konkursu:

• Przyjmujemy prace pisane w jęz. litewskim, polskim oraz rosyjskim.
  • Objętość pracy – do jednej strony wydruku komputerowego.
  • Gatunek poetycki oraz temat pracy – dowolne.

Prace przyjmowane są do 15 listopada bieżącego roku. Prace prosimy przysyłać na adres:

Uczestników prosimy o podanie następującej informacji:

• imię, nazwisko;
  • wiek;
  • numer telefonu;

Wyniki konkursu będą ogłoszone 10 grudnia bieżącego roku o godz. 16.00 w Muzeum Adama Mickiewicza (Vilnius, Bernardinų 11). Zwycięzcom zostaną wręczone dyplomy oraz upominki. Informacja dodatkowa: tel.: (8 5) 279 18 79