Sidebar

 IMGP0564

Vilniaus universiteto muziejus nuo 2015 m. vasario mėnesio pradėjo projekto „Įdomioji Vilniaus universiteto istorija“  vykdymą. Jį sudaro dvi pagrindinės dalys: kilnojamoji paroda, keliaujanti po Lietuvos gimnazijas, ir Facebook paskyra, kurioje skaitytojai gali dalintis savo pastebėjimais, sekti parodos keliavimo maršrutą ir susipažinti su naujais pasakojimais.
Projektą paskatino trys pagrindiniai veiksniai. Pirmasis buvo susijęs su fizinėmis aplinkybėmis: Vilniaus universiteto muziejuje nėra edukacijoms tinkamų patalpų, taigi buvo nuspręsta patiems važiuoti pas moksleivius. Antroji priežastis – „dalyvaujančio muziejaus“ koncepcija. Tai muzeologės Nina Simon įvestas terminas, kuris apibrėžia muziejaus institucijos kitimą nuo tradicinės (kai lankytojas suprantamas kaip pasyvus vartotojas) link dalyvaujančios (kai iniciatyvos ir veikimas yra abipusis). Galiausiai muziejaus darbuotojų idėjų įgyvendinimą pagreitino Vilniaus universitete vykstantis „Vaikų universiteto projektas“. Jo metu buvo suorganizuotos kūrybines dirbtuvės, kuomet moksleiviai galėjo susipažinti su ekspozicijos kūrimo procesu, atrinkti įdomiausias istorijas ar jas koreguoti. 
 
Universeum_2016_dalyviai.jpg
 
Kilnojamoji paroda „Įdomioji Vilniaus universiteto istorija“ jau apkeliavo 13 Lietuvos mokyklų ir džiaugiasi Facebook‘o puslapio populiarumu. 2016 metų birželio 9-11 dienomis Vilniaus universiteto muziejaus darbuotojai, direktorius dr. Ramūnas Kondratas ir ekspozicijų kuratorė Vaiva Klajumaitė, pristatė projektą tarptautinėje universiteto muziejų tinklo Universeum konferencijoje "Connecting Collections" Amsterdame ir Utrechte. 
 

 Universeum_Connecting_collections.jpg

Naujienos

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku