Pradžia: 2024-03-15 17:00
Pabaiga: 2024-03-15 18:00

amm lit trec 03.15 1

[LT]

Kviečiame į Literatūrinį trečiadienį „Literatūros salonas Lietuvos dvaruose“.

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie dvarų knygų rinkinius, bibliotekas, o šiai temai pristatyti Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka Vilniaus paveikslų galerijoje surengė parodą „Nepažintas senųjų knygų pasaulis“. Todėl atrodo būtų pačiu laiku pakalbėti ir apie erdves, kur buvo laikomi Lietuvos dvaruose didesni ar mažesni knygų rinkiniai bei praverti duris į dvaro rūmų kambarius, kuriuose buvo skaitomos knygos.  Renginio metu kartu su pranešėju pasižvalgysime po Lietuvos dvarų bibliotekas ir ten saugotas bei skaitytas knygas. Taip pat sužinosime daug įdomių faktų apie dvaruose veikiančius literatūros salonus ir jų lankytojus.

Pranešėjas: dr. Marius Daraškevičius - humanitarinių mokslų srities menotyros krypties daktaras, Vilniaus dailės akademijos Panemunės pilies direktorius, Dailėtyros instituto mokslininkas stažuotojas, lektorius. Tyrinėja XVIII a. vid. – XX a. pr. Lietuvos dvarų sodybų architektūrą, interjerą, taikomąją ir dekoratyvinę dailę, bajorų kultūrą.

Renginys vyks kovo 15 d. (penktadienį) 17 val. Adomo Mickevičiaus muziejaus Filomatų salėje (Bernardinų g. 11).

Renginys vyks lietuvių kalba.

Zapraszamy na Środę Literacką „Salon literacki w dworach litewskich“.

Ostatnio coraz częściej mówi się o księgozbiorach i bibliotekach dworskich. Aby przybliżyć ten temat, Biblioteka im. Wróblewskich Litewskiej Akademii Nauk w Wilnie zorganizowała w Wileńskiej Galerii Obrazów wystawę „Niepoznany świat starych książek”. Wydaje się zatem, że warto porozmawiać o przestrzeniach, w których przechowywano większe lub mniejsze księgozbiory w dworach litewskich i otworzyć drzwi do pomieszczeń pałaców dworskich, w których czytano książki. Podczas spotkania wraz z prelegentem rozejrzymy się po litewskich dworach oraz przechowywanych i czytanych tam książkach. Poznamy także wiele ciekawych faktów o działających w nich salonach literackich oraz ich gościach.

Autor odczytu: dr Marius Daraškevičius - doktor nauk humanistycznych w zakresie badania sztuki, dyrektor Zamku w Poniemuniu wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych, stażysta naukowy oraz wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Bada architekturę, wystrój wnętrz, sztukę użytkową i zdobniczą dworów litewskich, kulturę szlachecką połowy wieku XVIII. – początku XX wieku.

Spotkanie odbędzie się 15 marca (piątek) o 17.00 w Sali Filomatów Muzeum Adama Mickiewicza (ul. Bernardyńska 11).

Spotkanie odbędzie się w jęz. litewskim.