Pradžia: 2023-10-13 17:00
Pabaiga: 2023-10-13 18:30

AMM pristatymas 10.13 1

Šiemet Vilnius švenčia savo gimtadienį – 700 metų jubiliejų. Tai ypatinga proga apie mūsų gražiąją sostinę galvoti ir kalbėti daugiau –  ypač poetiškai. Todėl nuoširdžiai kviečiame į Agnieszkos Ziębos-Dąbrowskos dvikalbio eilėraščių rinkinio „Barwy Litwy / Lietuvos spalvos“ pristatymą (leidykla „Radostowa“ Starachovicėse, 2023), kuriame rasite eilėraščių, daugiausia skirtų Vilniui ir jo apylinkėms, taip pat įamžinančių vietas, susijusias su Adomu Mickevičiumi.

Pristatymas vyks 2023 m. spalio 13 d. 17 val. Adomo Mickevičiaus muziejaus Filomatų salėje (Bernardinų g. 11).

Programoje numatyta: autorinis knygos pristatymas, eilėraščių vertėjos į lietuvių kalbą Karolinos Malinowskos (Slotvinskos) žodis, pasirinktų kūrinių skaitymas ir saldžios vaišės.

Renginio organizatoriai: Vilniaus universiteto muziejus ir Lenkų liaudies judėjimo istorijos muziejus Varšuvoje.

PL

W roku bieżącym Wilno obchodzi swoje urodziny – jubileusz 700-lecia. To szczególna okazja, by o pięknej stolicy myśleć i mówić więcej – szczególnie w sposób poetycki. Serdecznie zapraszamy więc Państwa na prezentację dwujęzycznego zbioru wierszy Agnieszki Zięby-Dąbrowskiej „Barwy Litwy / Lietuvos spalvos” (Wydawnictwo „Radostowa” w Starachowicach, 2023), w którym można znaleźć wiersze przede wszystkim o Wilnie i okolicach, w tym też upamiętniające miejsca, związane z Adamem Mickiewiczem.

Prezentacja odbędzie się 13 października 2023 r. o godz. 17.00 w Sali Filomatów Muzeum Adama Mickiewicza (ul. Bernardinų 11).

W programie przewidziane jest: autorska prezentacja książki, słowo od tłumaczki wierszy na język litewski Karoliny Malinowskiej (Slotvinskiej), prezentacje wybranych utworów oraz słodki poczęstunek.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Muzeum Uniwersytetu Wileńskiego oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.