Sidebar

Kultūros pasas 1

Nuo šiol Vilniaus universiteto muziejaus edukacijos pasiekiamos per Kultūros pasą!
 
Kviečiame apsilankyti ekskursijoje "Vilniaus universitetas - vaikams" 1 - 4 klasių moksleivius bei pažinti Universiteto kultūrinį paveldą kartu su Muziejaus edukatoriais žaidimo forma. ? https://bit.ly/3PsQe8s
 
Taip pat Muziejus siūlo kultūrinę edukaciją "Mus jungia bičiulystė", kurios metu 7 - 10 klasių moksleiviai pažins XIX a. daugiakultūriškumą, susipažins su Filomatų draugijos veikla, diskutuos pristatyta tema bei lavins vaizduotę kūrybinės užduoties metu. ? https://bit.ly/3rlyvrq.

Adomo Mickevičiaus muziejus nedirbs rugpjūčio 12 d. 1

Informuojame, kad dėl techninių kliūčių rugpjūčio 12 d. (2023-08-12) Adomo Mickevičiaus muziejus nedirbs.

[PL]

Informujemy, że w dniu 12 sierpnia (2023-08-12) z powodu przyczyn technicznych Muzeum Adama Mickiewicza będzie nieczynne.

P1202962

Pranešame, kad, dėl NATO viršūnių susitikimo Vilniuje, Vilniaus universiteto muziejaus darbo laikas keičiasi.

Liepos 8 d – 14 d. Vilniaus universiteto architektūrinis ansamblis (taip pat ir Šv. Jonų bažnyčios varpinė) bus uždarytas ir nepasiekiamas lankytojams.

Liepos 10 – 12 d. VU Adomo Mickevičiaus muziejus ir VU Idėjų observatorija (M. K. Čiurlionio g. 29) taip pat bus uždaryti ir nepasiekiami lankytojams.

Kitomis dienomis laukiame Jūsų apsilankant Muziejaus padaliniuose!

Jurgita Griztanti atmintis 642x410

Birželio 29 d. 15.00 val. per Vilniaus universiteto (VU) mokslo metų pabaigos šventę Šv. Jonų bažnyčioje atminties diplomais iškilmingai bus pagerbti 36 nuo totalitarinių režimų nukentėję ir iš VU pašalinti jo bendruomenės nariai.

Prieš septynerius metus įsteigtas VU atminties diplomas yra jo istorijoje buvusių klaidų pripažinimo simbolis, pagarbos neteisybę patyrusiems buvusiems bendruomenės nariams ženklas. Šis diplomas ir vieša jų teikimo ceremonija yra istoriniu tyrimu paremtos iniciatyvos „Grįžtanti atmintis“ dalis. Pagrindinis šios istorinės iniciatyvos tikslas – įvertinti totalitarinių režimų poveikį VU bendruomenei, atrasti nuo jų nukentėjusius asmenis, simboliškai grąžinti juos į VU bendruomenę.

Skaityti daugiau...

IMG 3465

Pranešame, kad birželio 24 d. Adomo Mickevičiaus muziejus ir Vilniaus universiteto Idėjų observatorija nedirbs.

Rytoj lankytojų lauks Šv. Jonų bažnyčios varpinė ir Vilniaus universiteto architektūrinis ansamblis.

Kviesime susitikti po Joninių savaitgalio įprastu kiekvieno padalinio darbo laiku.

 52956137470 3050b1eeaa o

Vilniaus universiteto Idėjų observatorija. Fot. Justinas Auškelis.

Birželio 9 d. 18 val. vyks Vilniaus universiteto (VU) Idėjų observatorijos atidarymas (M. K. Čiurlionio g. 29). Atidarymo renginiai tęsis ir ateinantį savaitgalį. Iki liepos 9 d. Idėjų observatorijoje bus eksponuojama menininko, Lietuvos erdvės agentūros įkūrėjo Julijono Urbono kūrybos paroda „Mėnesienologija“.

VU Idėjų observatorija – tai mokslo komunikacijos, edukacijų ir laisvalaikio erdvė, įkurta unikaliame istorinės astronomijos observatorijos pastatų komplekse. VU muziejaus kuruojama Idėjų observatorija telksis į įvairių mokslo sričių komunikacijos veiklas, įgyvendins mokslo ir meno sintezės projektus, lankytojus kvies atrasti naujus idėjų kūrimo ir realizavimo procesus.

Skaityti daugiau...

346132515 270801262070528 879149480457192310 n

Gegužės 28 – birželio 1 dienomis Vilniuje vyks 30-asis tarptautinis poezijos festivalis „Maj Nad Wilią“. Jubiliejinis poezijos susitikimas sutampa su miesto jubiliejumi – švenčiame Vilniaus 700 metų jubiliejų.  

Tarptautiniai poezijos susitikimai „Maj nad Wilią“ – su Vilniaus žurnalo „Znad Wilii“ aplinka siejamas poezijos festivalis, kasmet organizuojamas Lietuvoje iš Vilniaus kilusio poeto, žurnalisto, publicisto, scenaristo ir režisieriaus Romualdo Mieczkowskio iniciatyva. Renginio tikslas – populiarinti lenkų poeziją iš įvairių Europos ir pasaulio šalių, taip pat parodyti Vilnių ir Vilniaus kraštą kaip daugiakultūrinį kraštą. Susitikimuose nuolat dalyvauja šiuolaikiniai lietuvių poetai, taip pat lenkų poetai iš Vilniaus ir viso regiono. Be poetų atvyksta ir žurnalistai, leidyklų redaktoriai, fotografai bei mokslininkai. „Maj nad Wilią“ tradiciškai lydi konferencijos, tapybos plenerai ir koncertai. Taip pat organizuojamos specialios literatūrinės išvykos po Lietuvą.  

Skaityti daugiau...

346111301 1006410730344770 4385982194541642946 n 1

Mieli lankytojai,

pranešame, kad šį trečiadienį ir ketvirtadienį (gegužės 17-18 d.) Šv. Jonų bažnyčios varpinė nedirbs. Tokie pokyčiai nusimato dėl vykdomų statybos darbų Mažojoje auloje.

Atsiprašome už nepatogumus ir lauksime Jūsų sugrįžtant.

Dvikalbis pirmosios Adomo Mickevičiaus knygos naujas leidimas. J. Auškelio nuotr.

Vasario 9 d. 18.00 val. Vilniaus universiteto (VU) Mažojoje auloje (Universiteto g. 3) vyks VU muziejaus išleistos knygos „Adomo Mickevičiaus Poezija. Pirmas tomas / Poezye Adama Mickiewicza. Tom pierwszy“ pristatymas. Ši knyga laikoma lenkiško ir lietuviško romantizmo, kurio 200 metų jubiliejus minėtas 2022 m., atskaitos tašku.

Skaityti daugiau...

Knygos „Poezye Adama Mickiewicza", t. 1 (Adomo Mickevičiaus poezija, Vilnius, 1822) antraštinis puslapis. Šaltinis: Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto biblioteka

2022 m. buvo minimas lenkiško ir lietuviško romantizmo jubiliejus. Jo atskaitos tašku yra laikoma pirmoji poeto Adomo Mickevičiaus poezijos knyga, kuri prieš 200 metų, 1822-aisiais, buvo išleista Vilniaus universitete (VU) veikusioje Juozapo Zavadskio spaustuvėje. Jubiliejaus proga VU muziejus pristato naują šios knygos „Adomo Mickevičiaus Poezija. Pirmas tomas / Poezye Adama Mickiewicza. Tom pierwszy“ leidimą.

Naujasis knygos leidimas parengtas lietuvių ir lenkų kalbomis. Originalių A. Mickevičiaus tekstų vertimą papildo literatūros tyrinėtojų ir knygos rengėjų tekstai, taip pat – dailininko Stasio Eidrigevičiaus iliustracijos.

Apie naująjį knygos leidimą, jo atsiradimo aplinkybes, vertimo iššūkius ir A. Mickevičiaus kūrybos aktualumą pasakoja knygos sudarytoja ir vyriausioji redaktorė, Lietuvos istorijos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Reda Griškaitė, eiliuotų tekstų vertėja, kalbininkė prof. habil. dr. Regina Koženiauskienė ir knygos leidimo projekto vadovė, VU muziejaus direktorė Monika Ramonaitė.

Skaityti daugiau...

 thumbnail_IMG_6910.jpg

Pranešame, kad šių metų gruodžio 24 – 26 d. Vilniaus universiteto muziejus ir Adomo Mickevičiaus muziejus nedirbs. Pavieniai lankytojai šiomis dienomis galės aplankyti VU kiemelius ir Šv. Jonų bažnyčią nuo 9:00 iki 15:00 valandomis.

Tiek pavienių lankytojų, tiek organizuotų grupių (būtina registracija) laukiame atvykstant gruodžio 27 – 30 d. įprastomis VU muziejaus ir A. Mickevičiaus muziejaus darbo valandomis. 

Gruodžio 31 d. lankytojai ir organizuotos grupės (būtina registracija) Vilniaus universiteto ansamblyje bus priimamos nuo 9:00 iki 14:00. Adomo Mickevičiaus muziejus gruodžio 31 d. nedirbs.

Sausio 1 d. Vilniaus universiteto muziejus ir A. Mickevičiaus muziejus nedirbs.

Sv. Jonu varpine is aukst 642x410

Gegužės 18 d. Vilniaus universiteto (VU) muziejus atveria Šv. Jonų bažnyčios varpinę vasaros sezonui. Nuo šiol iki spalio 31 d. ją bus galima aplankyti kasdien 10.00–19.00 val.

„Labai džiaugiamės, kad galime vėl atverti Šv. Jonų varpinę lankytojams. Praėjusį savaitgalį pirmieji varpinę galėjo aplankyti Muziejų nakties dalyviai. Juos pasitiko ne tik atnaujintos erdvės, bet ir gidai, kurie papasakojo apie pastato istoriją ir saugomus eksponatus. Nuo trečiadienio kviečiame visus pakilti į varpinės apžvalgos aikštelę ir, žinoma, nepraleisti progos pasižvalgyti po muziejaus kolekciją“, – kviečia VU muziejaus direktorė Monika Ramonaitė.

Skaityti daugiau...

Kalbino prof. Jurgita Verbickienė, Karolina Slotvinska ir Rusana Minkevičiūtė

Kristina Rzewuska su Atminties diplomu. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Neseniai Gdanske gyvenančią 93-ejų metų Kristiną Rzewuską pasiekė simbolinis Vilniaus universiteto Atminties diplomas. Juo siekiama prisiminti ir pagerbti universiteto bendruomenės narius,  nukentėjusius nuo totalitarinių režimų veiksmų ir 1941 – 1952 metais dėl jų pašalintus iš universiteto.

Kristinos studijos Vilniaus universiteto Filologijos fakultete 1949 m. taip pat nutrūko būtent dėl sovietų režimo – tais metais kovo mėnesį ji kartu su savo motina buvo ištremta į Irkutsko sritį. Šiandien Kristina nusikėlė į prieš daugiau kaip 70 metų vykusius jos gyvenimo įvykius ir pasidalijo savo prisiminimais apie Vilnių, studijas, tremtį ir grįžimą iš jos.

Skaityti daugiau...

Pusantrų metų vykdyti Vilniaus universiteto (VU) centrinių rūmų ir Istorijos bei Filologijos fakultetų fasadų ir kiemų tvarkybos darbai pateikė reikšmingų staigmenų ne tik VU bendruomenei, bet ir šalies mokslininkams bei istorikams. Darbų metu ant pastatų fasadų buvo atrasti renesanso laikotarpio sieninės tapybos fragmentai, saulės laikrodžiai, kurie yra ir svarbūs mokslo artefaktai, o  archeologinių tyrimų metu – statinių liekanos ir žmonių palaikai. 

Skaityti daugiau...

Norime pranešti, kad Vilniaus universiteto muziejus, t. y. VU architektūrinis ansamblis ir Adomo Mickevičiaus muziejus nedirbs gruodžio 24, 25, 26, 31 ir sausio 1, 2 dienomis. Kitų dienų darbo laikas nesikeičia, tad lauksime apsilankant!

Naujienos

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku